Hubert Kampa "El'azar"

W czasie studiów teologicznych rozmiłował się ikonografii bizantyjskiej rozpoczynając swoją indywidualną drogę do odkrywania tajemnicy tej sztuki sakralnej. Zafascynowany ikoną od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało już ponad 600 ikon. W 2010 roku przez poznanie Artystów Lwowskiej Akademii Narodowej z wydziału Sztuki Sakralnej rozwinął swoje zainteresowanie współczesną ikoną.

Piętnastoletnie doświadczenie przyniosło owoc własnej drogi w ikonie wyrażonej w stylu wykonania ikony, który jest oparty o pierwotne materiały oraz cel powstawania ikony, jakim jest specyfika światła w tym dziele, które ma znaczenie duchowej obecności Boga, przedstawiania rzeczywistości już uwielbionej - Nieba. 

Doświadczenie przyniosło też różne owoce celu tworzenia ikony. Obok tego zasadniczego jakim jest ikona służąca do modlitwy, przywołania obecności Świętego, Autor przeszedł też do wykorzystania tych wizerunków w celu zmiany otaczających nas rzeczy wykorzystywanych do nawet do przenoszenia śmiercionośnych bomb na przenoszenie wizerunku dobra, miłości i pokoju.

Wiele doświadczeń duchowych doprowadziło do ich powstania własnego wyrazu nie niszczącego tradycyjnego kanonu a jedynie zmianie interpretacji stylistycznej ikony. W pracach autora znajdujmy niezmienną wymowę wizerunków, jednak stylistycznie odmienioną.

Autor ikon jest też założycielem i prezesem fundacji In Blessed Art (www.inblessedart.pl), dyrektorem Galerii i Pracowni Ikon we Wrocławiu (www.ikonywroclaw.pl), dyrektorem i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS" w Kijowie (www.workshopeleos.eu), koordynatorem projektu upamiętnienia polskich żołnierzy z 1920 roku (www.niezapomniani1920.pl). Lubi też kwiaty i jest zawodowym florystą szczególnie tę wyrażającą ciszę i piękno – ikebana. 

Ikony Huberta znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie. Tworzy także indywidualne wystawy swoich prac. Jest współtwórcą wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy. Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych na Wołyniu i w Nowicy.

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta oraz Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński. Laureat nagrody "Magnolia Powiatu Opolskiego".

Od 2013 roku szczególnie wspiera wschodnią Ukrainę przez wolontariat dla wojska i osób poszkodowanych działaniami militarnymi. Od 2017 roku szczególnie wspiera rozwój Centrum "Arka" w regionie donieckim, Pionierskie k. Mariupola. Członek Organizacji na Rzecz Pokoju "Twórcy Pokoju" oraz Chrześcijańskiej Służby Ratunku, w której pracował jako ratownik a dziś jako Kapelan Wojskowy (świeccy kapelani).

Od 2016 roku wspiera budowę świątyni we wsi Susły w Ukrainie (k. Zwiagla) poprzez jej malowanie i ujednolicenie wystroju. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem im. Juliana Lublińskiego i Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwiaglu.

Wszystkie Jego prace są opatrzone certyfikatem wydanym przez Śląską Szkołę Ikonograficzną i Wydział Teologiczny w Opolu.

Informacje

Pracownię ikon bizantyjskich prowadzi: 

Fundacja In Blessed Art

ul. Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

(woj.Opolskie)

KRS 0000651122

NIP 9910507870

REGON  36603460400000

 

Dane kontaktowe

Pracowania Ikon Bizantyjskich pw. Św. Łazarza

Fundacja In Blessed Art

kontakt@pisarzikon.pl 

tel. +48 537596130

 

Konto do wpłat na działania i opłat za zamówienia

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766 

 

 

Strony działania fundacji

Fundacja In Blessed Art   www.InBlessedArt.pl

Szkoła Pisania Ikon  www.InBlessedArtSchool.pl

Sklep  www.InBlessedArtShop.pl

Międzynarodowe Charytatywne Warsztaty Sakralne w Kijowie "ELEOS"

www.WorkshopEleos.eu

 

Projekt Patriotyczny www.Niezapomniani1920.pl